طرز تهیه پاي استيك و موسير

طرز تهیه پای استیک و موسیر


طرز درست کردن پاي استيك و موسير ,پاي استيك و موسير

 
مواد لازم پای استیک و موسیر برای 12 نفر:

روغن زیتون
2 قاشق سوپ‌خوری
کنسرو گوشت مرغ خرد شده 140 گرم
 استیک که روی آتش ملایم پخته شده و خرد شده یک کیلوگرم
آرد ساده
4 قاشق سوپ‌خوری
 سرکه قرمز که با 2 لیوان آب مخلوط شده باشد 10 قاشق غذاخوری
عصاره گوشت گاو یک‌ویک‌سوم قاشق سوپ‌خوری
آویشن 4 شاخه
  موسیر تازه 600 گرم
ژل زغال‌اخته 2 قاشق سوپ‌خوری
زرده تخم‌مرغ یک عدد

 
مواد لازم برای رویه خردلی:

 آرد 350 گرم
 پودر خردل یک قاشق سوپ‌خوری
کره فریز شده 200 گرم
آب سرد 6 تا 8 قاشق سوپ‌خوری

 
روش تهیه پای استیک و موسیر:
1. نصف روغن زیتون را در یک تابه بزرگ گرم کرده و گوشت مرغ کنسروی را برای چند دقیقه بپزید تا طلایی شود. بعد گوشت‌ها را از تابه بیرون بیاورید و کنار بگذارید. به استیک کمی آرد بپاشید و بعد آن را در همان تابه، سرخ کنید و بعد مرغ‌ها را دوباره به آن اضافه کنید.

2. حالا مخلوط آب و سرکه و آویشن را به تابه اضافه کرده و صبر کنید به جوش بیاید. در تابه را طوری بگذارید که یک سانتی‌متر باز باشد، حرارت را کم کنید و اجازه دهید برای 2 ساعت گوشت‌ها حسابی بپزند. مخلوط را گاه به گاه هم بزنید و هر وقت احساس کردید سس غذا غلیظ شده، در تابه را کامل بگذارید.

3. فر را با درجه 200 سانتی‌گراد گرم کرده، باقی‌مانده روغن زیتون و موسیرها را با هم مخلوط کنید. حالا این مخلوط را روی یک ورق خمیر شیرینی‌پزی پخش کرده و برای 45 دقیقه در فر بپزید تا خمیر نرم شده و به رنگ قهوه‌ای طلایی درآید.

4. حالا آرد و خردل را در یک کاسه بزرگ ریخته، کره فریز شده را با آن مخلو�� کنید. آب سرد را هم در این مخلوط بریزید و آن‌قدر هم بزنید تا خمیر نرمی حاصل شود. روی خمیر را با یک تکه نایلون پوشانده و برای 30 دقیقه در یخچال بگذارید.

5. موسیرهای کباب شده و ژله و گوشت گاو را با هم مخلوط کرده و به آن ادویه اضافه کنید. بعد مخلوط را به یک ظرف 2 لیتری مخصوص پای منتقل کنید. درجه فر را به 220 درجه سانتی‌گراد برسانید.

6. حالا خمیر شیرینی پخته شده را روی ظرف پای بگذارید. زرده تخم‌مرغ را با کمی نمک بزنید و بعد آن را با یک قلم‌مو روی سطح خمیر بمالید. ظرف را برای 30‌دقیقه در فر گذاشته تا خمیر ترد و طلایی شود. تا محتویات درون ظرف داغ است، آن را سرو کنید.

نکته: بهتر است محتویات داخل پای را از یک روز قبل آماده کنید تا در طول شب خنک شود.

 

منبع : مجله سیب سبز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه