با ثمره خمسه، طراح لباس‌های منحصر بفرد منجوق آشنا شوید

در اینپست با ثمره خمسه طراح و صاحب برند منجوق و ایده های جالب او در مورد لباس، مد و فشن آشنا می شوید.

ثمره خمسه، عضو انجمن طراحان لباس، و طراح و صاحب برند منجوق، متولد بهمن ۱۳۶۴ در تهران است. کار او، آفریدن لباس‌هایی با طرح و برش‌های نرم و رنگ‌هایی شاد است. به گفته‌اش عشق او هنر است و با خلق هر اثر هنری، دوباره متولد می‌شود.

ثمره خمسه

ثمره خمسه

ذهن او پر از ایده‌های جالب و هیجان‌ انگیز در مورد لباس، مد و فشن است، ایده‌هایی که تصمیم دارد آنها را یکی یکی خلق نماید.

تحصیلات دانشگاهی ثمره، در رشته‌ی بیولوژی بوده است، اما بعد از اتمام دوره‌ی کارشناسی، تصمیم گرفت تا بصورت حرفه‌ای، تنها هنر را دنبال کند. پس، دوره‌های طراحی لباس را در دانشگاه الزهرا آغاز کرد.

او از بچگی به هنر علاقه‌مند بوده و کارهایی از قبیل نویسندگی، داستان، شعر و طنز، خطاطی، نقاشی با سیاه قلم، تئاتر، ویترای، پتینه، گریم و کارهای فراوان دیگری را انجام داده است.

ثمره از سال ۱۳۹۰، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه‌ی طراحی لباس آغاز کرد.

ثمره خمسه

ثمره خمسه

اولین آثار وی در نمایشگاه طراحی لباس‌های مفهومی، در نگارخانه‌ی کمال‌الدین بهزاد، به نمایش همگانی در آمد؛ اما اکثر طراحی‌های وی، بصورت سفارشی و خاص مشتریان منحصر بفردش انجام می‌شود.

ثمره می‌گوید: برای من خیلی مهم است که کارهایم خاص، منحصر بفرد و درخور یک بانوی ایرانی باشد. من در طرح‌هایم از وسایل، اشیاء، و جانداران الهام گرفته و حتی بعضی از لباس‌هایم را بر اساس موضوعی خاص طراحی می‌کنم.

به طور مثال، ثمره لباس‌هایی را با الهام از لیموترش، برگ، صندلی، فصل‌ها، و لباس‌های محلی ایرانی و عثمانی کار کرده است.

ثمره خمسه

ثمره خمسه

لباس‌هایی که توسط منجوق، بصورت سفارشی و اختصاصی برای مشتریانش طراحی و دوخته می‌شود، منحصر بفرد بوده و دیگر از آن تکرار نخواهد شد.

ثمره می‌گوید: من برای طراحی لباس سفارشی برای مشتریانم، موارد متعددی را در نظر می‌گیرم، چیزهایی همچون: سن، فرم اندام، وزن، رنگ پوست، شکل صورت، شخصیت، قد، عیوب اندام و محل استفاده‌ی لباس مورد نظر.

در کارهای جدید منجوق، نقاشی روی پارچه هم دیده می‌شود، نقش‌هایی که کاملا هنر دست است! برای خاص شدن پارچه، شال، و تی‌شرت ها نیز از انواع تکنیک‌های چاپ هم استفاده می‌شود.

منجوق به غیر از طراحی لباس برای خانم‌ها، پیراهن‌هایی را نیز برای آقایان خوش پوش ایرانی طراحی کرده است، کارهایی که با استقبال باورنکردی مردان ایرانی روبرو شده است.

ثمره خمسه

ثمره خمسه

ثمره می‌گوید: هیچ محدودیتی برای خلق و طراحی لباس ندارم، چه برای خانم‌ها و چه آقایان. من آینده‌ی طراحی لباس در ایران را کاملا روشن و رو به توسعه می‌دانم، چه بسا که در حال حاضر هم طراحان خلاق متعددی در جهان، افتخار آفرین ایران شده‌اند.

ما و ثمره، بی صبرانه منتظر شنیدن دیدگاه‌های شما درباره‌ی منجوق هستیم./ سرخاب سفیداب

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه